Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Centrum Sportu i Rekreacji w Bierzwniku

NASZ ZAWODNIK NA MISTZOSTWACH POLSKI W TENISIE STOŁOWYM

Utworzono dnia 26.05.2021

Były zawodnik Arabeski Pławno i wychowanek Bierzwnickiej Akademii Tenisa Stołowego, kilka miesięcy temu wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Województwa, zostając najlepszym juniorem w naszym okręgu. Kilka tygodni później Hubert reprezentował województwo Zachodniopomorskie na Grand Prix Polski, czyli na turnieju ogólnopolskim. Świetna dyspozycja i doskonała gra doprowadziła go do 33 miejsca w Polsce. Ostatnią partię o tą lokatę przegrywał 0:2 i zdołał wyprowadzić wynik na swoją korzyść wygrywając 3:2. Jak się okazało ten mecz był arcyważny, ponieważ tym wynikiem Hubert wywalczył sobie bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbędą się od 28 do 30 maja w Ustrzykach Dolnych.

„Jestem bardzo zadowolony z tego, że uzyskałem limit i jestem wśród 32 najlepszych juniorów   w Polsce. To ogromne wyróżnienie, ponieważ wiem, że uzyskanie limitu to nie taka łatwa sztuka. Udało mi się to po raz  pierwszy, więc ten sukces cieszy podwójnie. Na Mistrzostwach Polski będę rozstawiony z numerem 30. Tak wysoko jeszcze nie byłem” - opowiada Hubert – ciężkie i regularne treningi przynoszą efekty i powoli idę do przodu. Czuję, że się rozwijam i to dla mnie najważniejsze – dodaje.

Ostanie miesiące Hubert skupiał się na przygotowaniach do mistrzostw. Treningi po 2 – 3 godziny dwa razy dziennie. Było więcej czasu ponieważ mecze ligowe były zawieszone z powodu pandemii.

Bierzwnicka Akademia Tenisa Stołowego rozwija się prężnie i to nas cieszy. Nasz młodszy zawodnik Kryspin Szymanowski reprezentujący klub „Iskra Łasko” na Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w kategorii żaków zajął 5 miejsce. Kilka tygodni temu na turnieju o szczeblu wojewódzkim powtórzył sukces zajmując 5 lokatę. W ten sposób Kryspin Szymanowski został sklasyfikowany jako piąty żak w Województwie Zachodniopomorskim i dostał powołanie do kadry województwa żaków.

W  Gminie Bierzwnik tenis stołowy nabiera rozmachu. Dzieci i młodzieży przybywa, ale i nie tylko. Od kilku miesięcy powołana została Amatorska Liga Tenisa Stołowego, w której 20 seniorów, każdego tygodnia walczy o mistrzostwo ligi. Duma nas rozpiera, kiedy ta piękna dyscyplina nabiera u nas rozmachu i staje się tradycją naszej społeczności.

Z radością chcemy ogłosić, że oficjalnym partnerem Bierzwnickiej Akademii Tenisa Stołowego został Kamil Sikora i firma REMGOOD. Jako wsparcie i sponsor naszych zawodników stał się ważną częścią sportowej rodziny. W imieniu zawodników jak i rodziców chcemy podziękować za wsparcie dzieci i młodzieży w drodze do sukcesu i mistrzostwa.